• RAZEM O AUTYZMIE

• DRODZY RODZICE,

Kwiecień to Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu. Urząd Miasta Tychy przygotował akcję informacyjno-edukacyjną pn. "Razem o autyzmie" w ramach której odbędą się m.in. spotkania ze specjalistami, warsztaty, szkolenia czy wieczór filmowy. Pierwsze wydarzenie już 2 kwietnia - w Pasażu Kultury Andromeda odbędzie się panel dyskusyjny, podczas którego będzie możliwość zadawania pytań ekspertom - pedagogom specjalnym, pracownikom naukowym, terapeutom rodzinnym, nauczycielom.

PROGRAM WYDARZEŃ W RAMACH AKCJI "RAZEM O AUTYZMIE"

2.04.2024 Panel dyskusyjny pn. „Porozmawiajmy o spektrum autyzmu”.

„Porozmawiajmy o spektrum autyzmu”, podczas którego będzie możliwość zadawania pytań ekspertom - pedagogom specjalnym, pracownikom naukowym, terapeutom rodzinnym, nauczycielom.

Miejsce: sala projekcyjna, Pasaż Kultury Andromeda, godz. 15.00-17.00

Prowadzący:

• dr Sabina Pawlik - pedagożka specjalna, pracuje w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
            • Aleksandra Rumińska - doktorantka pedagogiki, nauczycielka akademicka (specjalizuje się w spektrum autyzmu)
            • dr Agnieszka Lewko - pedagożka specjalna, zawodowo i osobiście związana z osobami w ASC od 20 lat.
            • Monika Burzyńska - nauczycielka, autoterapeutka, trenerka TUS, praktyczka metody Kid's Skills, prowadzi kreatywne zajęcia dla dzieci w duchu pedagogiki lasu.
            • (on-line) Kacper Rudak - samorzecznik, działacz na rzecz osób ze spektrum autyzmu.
            • (on-line) Marek Stankiewicz - fotograf przyrody z pasji życiowej, pedagog specjalny zrządzeniem losu, Konsultant Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej, społecznik, self-adwokat w spektrum AuDHD. Współpracuje z fundacjami działającymi na rzecz osób w spektrum, prowadzi szkolenia dla rodziców, nauczycieli, specjalistów.

11.04.2024 Warsztat rodzinny z elementami arteterapii

11 kwietnia w Galerii Sztuki Obok w Pasażu Kultury Andromeda w godz. 17.00-19.00 odbędzie się Warsztat rodzinny z elementami arteterapii, na który zapraszamy rodziny z dziećmi w autystycznym spektrum. Spotkanie poprowadzą: Monika Burzyńska i dr Agnieszka Lewko. Zapisy>>

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScJ2YfoGqkgVBloXjiUdHNtHaQt9QA5L4bvGz7lO1m3lnunSw/viewform     link do zapisów na warsztaty rodzinne

• UWAGA! ZDJĘCIA DO TABLO

• DRODZY RODZICE,

w dniu 8.04 (poniedziałek) nasze przedszkole odwiedzi fotograf, który wykona dzieciom idącym do pierwszej klasy  z grup PSZCZÓŁKI I MISIE zdjęcia do tablo.

Bardzo prosimy, aby dzieci przyszły w tym dniu odświętnie ubrane.

• ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

• Drodzy Rodzice

Dnia 22 marca 2024r. (w piątek) w naszym przedszkolu będziemy obchodzić Światowy Dzień Wody.

W tym dniu zachęcamy dzieci do ubrania się na niebiesko.

• ZAJĘCIA PRZEDSZKOLIADA

• DRODZY RODZICE,

w dniach 13.03 (środa) oraz 3.04 (środa) zostaną odrobione zaległe zajęcia z PRZEDSZKOLIADY.

• KONKURS PLASTYCZNY "PANI WIOSNA"

• Zapraszamy przedszkolaków do udziału w konkursie plastycznym

pt. „Pani Wiosna.

Celem konkursu jest przedstawienie wizerunku Pani Wiosny za pomocą dowolnych środków plastycznych.

Format pracy: dowolny

Technika: dowolna

Termin składania prac: 1.03.2024 – 15.03.2024 roku.

Dyplomy i nagrody będą wręczane 21 marca 2024 roku.

Podpisane prace konkursowe proszę dostarczyć organizatorowi konkursu – Pani Joannie Błażek do dnia 15.03.2024r!!!

Serdecznie zapraszamy do udziału :)

• STROIKI WIELKANOCNE

DRODZY RODZICE!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW  DO WYKONANIA WSPÓLNIE Z DZIEĆMI WIELKANOCNYCH STROIKÓW/OZDÓB W FORMIE PRZESTRZENNEJ.

ZOSTANIE STWORZONA W SZATNI PRZEDSZKOLA WYSTAWA,A NASTĘPNIE STROIKI/OZDOBY ZOSTANĄ WYSTAWIONE NA AUKCJI WIELKANOCNEJ.

PROSIMY RÓWNIEŻAUTORÓW PRAC, ABY DOCZEPILI DO SWOICH WYTWORÓW PROPONOWANĄ CENĘ SPRZEDAŻY.

ZACHĘCAMY RODZICÓW DO MIŁEGO SPĘDZENIA CZASU  Z DZIEĆMI.

ŻYCZYMY TWÓRCZYCH POMYSŁÓW.

PRACE PROSIMY DOSTARCZAĆ DO KANCELARII PRZEDSZKOLA W TERMINIE 11.03 – 15.03.

Stroik Wielkanocny z babką- Wielkanocny prezent od Poczty Kwiatowej®, który  zasmakuje

• Zmiana Fundacji - Przekaż 1,5% podatku na działalność swojej szkoły

• SZANOWNI RODZICE

W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ FUNDACJI REALIZUJĄCEJ PROGRAM

PRZEKAŻ 1,5 % PODATKU NA DZIAŁALNOŚĆ SZKOŁY

PROSIMY DARCZYŃCÓW O PRZEKAZYWANIE ŚRODKÓW  POCHODZĄCYCH Z 1,5%  PAŃSTWA PODATKU DOCHODOWEGO NA

FUNDACJĘ AVE – ORGANIZACJĘ POŻYTKU PUBLICZNEGO

nr KRS: 0000229157

Z  dopiskiem „RR Przedszkola nr 1 w Tychach”

Dziękujemy w imieniu Rady Rodziców

• AKCJA REKRUTACJA!

poniżej zostaje zamieszczone

ZARZĄDZENIE NR 0050/6/24 PREZYDENTA MIASTA TYCHY z dnia 5 stycznia 2024 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2024/2025 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Tychy.

Prosimy o zapoznanie się z dokumentem .