Przedszkole nr 1 w Tychach

 

Nawigacja

Misie w Mediatece

Realizowane programy i akcje w przedszkolu

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Czyściochowe Przedszkole to nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce,
organizowany przez firmę 
Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior

Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać  na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu pomagać nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

W konkursie Czyściochowe Przedszkole co miesiąc 100 przedszkoli może wygrać kartę podarunkową do drogerii Rossmann o wartości 500 zł, umożliwiającą zakup produktów higienicznych na potrzeby przedszkola. Konkurs realizowany jest w czterech miesięcznych odsłonach, w każdej z nich przedszkole ma szansę na zwycięstwo!

Jesteś rodzicem? pomóż zwyciężyć przedszkolu Twojego dziecka, oddając codziennie głos na stronie www.rossmann.pl/czysciochowo. Pamiętaj! Oddawać głosy możesz od 2 marca 2020r.

Pamiętaj! Głosować mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior. 


W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

 

Znalezione obrazy dla zapytania mamo tato wolę wodę

Celem programu „Mamo, tato, wolę wodę!” jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

 


W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Znalezione obrazy dla zapytania: zaszczep się logo

Laureat Nagrody Nobla – Albert Camus – powiedział, że przyczyną zła niemal zawsze jest niewiedza. Autorzy programu przeciwstawiają się niewiedzy prowadząc akcję informacyjną i edukacyjną dotyczącą szczepień „Zaszczep się wiedzą”.

Akcja informuje – nie agituje
Pomaga – nie wyręcza
Komunikuje fakty – nie emocje

 

Staramy się dzieciom w sposób bardzo prosty i obrazowy przedstawić rolę szczepień w życiu każdego człowieka. Poprzez filmy edukacyjne, rozmowy kierowane i zajęcia edukacyjne przedstawiamy dzieciom szereg chorób, których można uniknąć  w wyniku zaszczepienia. Uczymy również wychowanków, że ukłucie nie musi być bolesne.
 


W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Znalezione obrazy dla zapytania unicef logo

Nasze Przedszkole angażuje się w akcje proponowane przez organizację UNICEF.  Jednym z obszarów działań UNICEF jest edukacja i kształtowanie świadomości dzieci i młodzieży. UNICEF proponuje akcje związane z tematyką praw dziecka, edukacji globalnej i międzykulturowej, a także bezpieczeństwem dzieci i projekty dotyczące kwestii ekologii.

Akcja "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka" z UNICEF - 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.


W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

PSONI Pszczyna

POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB
Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ KOŁO W PSZCZYNIE Z SIEDZIBĄ W PIASKU

 

Nasze Przedszkole roku zbiera nakrętki na rzecz osób z Domu Kulejących Aniołów. Ośrodek przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim, sprzężeniami (niepełnosprawność ruchowa, autyzm, niedosłuch, niedowidzenie) oraz schorzeniami neurologicznymi, w wieku od 3 do 25 lat. Z pomocy placówki korzysta około 100 osób.

 


W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Program wolontariatu pracowniczego „Biznes kontra smog”. Celem projektu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie smogu i czystości powietrza. Program polega na organizacji warsztatów, z których uczestnicy dowiadują się m.in. czym jest smog, dlaczego powstaje, jakie zagrożenia niesie dla zdrowia i życia ludzi oraz co można i należy robić, aby móc oddychać czystszym powietrzem.

 


W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

udział w akcji "Szkoła do Hymnu"

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek,8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.

– 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.


W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Znalezione obrazy dla zapytania program uczymy dzieci programować

Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.


W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

 


W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Nasze przedszkole uczesniczy w programie "Czytające przedszkola" w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". Czytanie książek daje gwarancje lepszego, wszechstronnego rozwoju dzieci, wzbogacania ich mowy, nauki poprawnego i bogatego słownictwa oraz lepszego przygotowania do szkoły i do życia!


W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Kubusiowi Przyjaciele Natury  - To My

 

Nasze przedszkole reazlizuje program "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu jest promowanie ekologicznego życia, zachęcanie dzieci do dbania o swoje zdrowie jak i  naturalne środowisko.

 


W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

"Akademia Aquafresh"

 Znalezione obrazy dla zapytania akademia aquafresh

Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej dla przedszkoli -realizacja zagadnień związanych z profilaktyką stomatologiczną.


W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Nasze przedszkole bierze udział w akcji ogólnopolskiej Marzycielska Poczta, która polega na wysyłaniu listów i kartek świątecznych do chorych dzieci zapisanych na stronie internetowej marzycielskapoczta.pl

 


W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

"Żywienie na wagę zdrowia"

 Uprzejmie informujemy, że nasza placówka uczestniczy w programie "Żywienie na wagę zdrowia", który ma na celu przeciwdziałanie złym nawykom żywieniowym wśród dzieci, a także wspieranie ich prawidłowego rozwoju poprzez odżywianie i propagowanie aktywności fizycznej. Uczestnictwo odbywa się na 3 sposoby:

 1. Przedszkole przesyła jadłospisy do analizy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach w celu poprawy jakości żywienia przedszkolaków.

2. Nauczyciele promują piramidę zdrowego żywienia i aktywność ruchową w swojej grupie przedszkolnej. 

3. Udostępnienie broszurki, która ma na celu podniesienie świadomości rodziców w kwestii odżywiania swoich pociech.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z broszurką "Żywienie na wagę zdrowia" (kliknij poniżej):

http://www.promocjazdrowia.wsse.katowice.pl/pliki/Ania/broszura.pdf


W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Nasze przedszkole co roku z chęcią bierze udział w akcji "Nakręć się i pomagaj z uśmiechem". Celem akcji jest pomoc dzieciom dotkniętych ciężką chorobą lub skutkami nieszczęśliwego wypadku.


PROJEKT EDUKACYJNY "Necio.pl"

Od grudnia 2017 roku nasze przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym "Necio.pl". Projekt ten, skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i poświęcony jest bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Projekt prowadzony jest przez Fundację Orange oraz Fundację Dajemy Dziciom Siłę, w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

 

Kampania „Chroń dziecko w sieci”

http://www.dzieckowsieci.pl/wp-content/uploads/2017/01/KV_cds2.png

Kampania ma na celu przestrzec rodziców przed konsekwencjami kontaktów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ze szkodliwymi treściami w Internecie i wskazać im, jak ograniczyć ryzyko takich kontaktów.

Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawna Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK w ramach działań Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

 

Kampania „Mama, tata, tablet”

Kampania prowadzona jest przez Fundację Dzieci Niczyje powstała z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju najmłodszych.


W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

Nasze przedszkole w  roku szkolnym 2018/2019 brało udział w akcji "Szlachetna Paczka". Dzięki charytatywnej zbiórce rzeczy możemy wspólnie pomóc wybranej rodzinie.

 

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

 

Uczestniczyliśmy w Kampanii "Razem Raźniej" w roku szkolnym 2017/2018 w konkursie na uzyskanie tytułu "PRZYJAZNA SZKOŁA/PLACÓWKA" prowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.