Przedszkole nr 1 w Tychach

Misie w Mediatece

ZDROWY POCZĄTEK

Nasze przedszkole jest uczestnikiem programu "Zdrowy Początek". Program ten wprowadza dzieci w świat związany ze zdrowiem ich oraz otaczających je osób. Celem programu jest dostarczanie wiedzy, kształtowanie umiejętności i postaw niezbędnych do wykształcenia się nawyków prozdrowotnych u dzieci. Składa się on z dwóch części: „Ciało i zmysły” oraz „Problemy zdrowotne”.

Oprócz tego od września 2012 r. nasze przedszkole przyłączyło się do kampanii na rzecz naturalnej diety w przedszkolu "Zdrowy Przedszkolak".

W ramach akcji "Mamo, tato, wolę wodę" zachęcamy również dzieci do zastępowania niezdrowych, wysoko słodzonych napoi wodą oraz promujemy zdrowe nawyki żywieniowe.

PROJEKT EDUKACYJNY "Necio.pl"

Od grudnia 2017 roku nasze przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym "Necio.pl". Projekt ten, skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i poświęcony jest bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Projekt prowadzony jest przez Fundację Orange oraz Fundację Dajemy Dziciom Siłę, w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

Nasze przedszkole uczesniczy w programie "Czytające przedszkola" w ramach kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". Czytanie książek daje gwarancje lepszego, wszechstronnego rozwoju dzieci, wzbogacania ich mowy, nauki poprawnego i bogatego słownictwa oraz lepszego przygotowania do szkoły i do życia!

Kubusiowi Przyjaciele Natury  - To My

Nasze przedszkole reazlizuje program "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu jest promowanie ekologicznego życia, zachęcanie dzieci do dbania o swoje zdrowie jak i  naturalne środowisko.

"Żywienie na wagę zdrowia"

Uprzejmie informujemy, że nasza placówka uczestniczy w programie "Żywienie na wagę zdrowia", który ma na celu przeciwdziałanie złym nawykom żywieniowym wśród dzieci, a także wspieranie ich prawidłowego rozwoju poprzez odżywianie i propagowanie aktywności fizycznej. Uczestnictwo odbywa się na 3 sposoby:

1. Przedszkole przesyła jadłospisy do analizy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach w celu poprawy jakości żywienia przedszkolaków.

2. Nauczyciele promują piramidę zdrowego żywienia i aktywność ruchową w swojej grupie przedszkolnej.

3. Udostępnienie broszurki, która ma na celu podniesienie świadomości rodziców w kwestii odżywiania swoich pociech.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z broszurką "Żywienie na wagę zdrowia" (kliknij poniżej):

Nasze przedszkole co roku z chęcią bierze udział w akcji "Nakręć się i pomagaj z uśmiechem". Celem akcji jest pomoc dzieciom dotkniętych ciężką chorobą lub skutkami nieszczęśliwego wypadku.

Kampania „Chroń dziecko w sieci”

Kampania ma na celu przestrzec rodziców przed konsekwencjami kontaktów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ze szkodliwymi treściami w Internecie i wskazać im, jak ograniczyć ryzyko takich kontaktów.

Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawna Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK w ramach działań Polskiego Centrum Programu Safer Internet.

"Akademia Aquafresh"

Znalezione obrazy dla zapytania akademia aquafresh

Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej dla przedszkoli -realizacja zagadnień związanych z profilaktyką stomatologiczną.

Nasze przedszkole co roku w grudniu bierze udział w akcji "Szlachetna Paczka". Dzięki charytatywnej zbiórce rzeczy możemy wspólnie pomóc wybranej rodzinie.

Nasze przedszkole bierze udział w akcji ogólnopolskiej Marzycielska Poczta, która polega na wysyłaniu listów i kartek świątecznych do chorych dzieci zapisanych na stronie internetowej marzycielskapoczta.pl

Uczestniczymy w Kampanii "Razem Raźniej" w roku szkolnym 2017/2018 w konkursie na uzyskanie tytułu "PRZYJAZNA SZKOŁA/PLACÓWKA" prowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Kampania „Mama, tata, tablet”

Kampania prowadzona jest przez Fundację Dzieci Niczyje powstała z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju najmłodszych.