• Zabawy z językem angielskim

•                                        Drodzy Rodzice!

•       Dzieci w wieku przedszkolnym przejawiają ogromną ciekawość świata. Niezależnie od rodzaju środowiska, chłoną każde doświadczenie z wielkim zaangażowaniem. Tak, jak istotna jest sama zabawa z rówieśnikami, tak też ważne jest umiejętne wprowadzanie dzieci w świat nauki poprzez zabawę. Komunikacja między sobą daje ogrom możliwości, tym bardziej, jeśli można pochwalić się nowo poznanym słówkiem w języku angielskim, lub tym bardziej piosenką. Po przez zabawy z językiem angielskim, dzieci  rozwijają swoje kompetencje językowe, ćwiczą aparat mowy, nabierają umiejętności radzenia sobie z nieśmiałością. Biorą czynny udział w zajęciach wspólnie z nauczycielem, przez co, mają szansę na kształtowanie i budowanie pełnych zdań. Zajęcia są dostosowane do wieku i możliwości dziecka. Z każdym dzieckiem należy współpracować indywidualnie i zachęcać do poznawania języka nowożytnego. Wpływ na rozwój mowy w trakcie zajęć języka angielskiego oraz warsztatów można zauważyć w niedługim czasie po rozpoczęciu zajęć. Korzyść płynie obustronnie, dając szybkie efekty, a tym samym satysfakcję z pracy nauczycielowi. Dzieci już po drugich - trzecich zajęciach wiedzą, jak witać się w języku angielskim. Znają na pamięć pierwsze krótkie piosenki. Dwujęzyczność dzieci w przedszkolu jest ogromnym przywilejem, który znacznie ułatwi przyszłym uczniom kontynuowanie nauki języka obcego w szkole. Dlatego drodzy Rodzice korzystajcie z możliwości, jakie daje placówka. Niech wasze dzieci poznają język obcy  bawiąc się nim i ucząc jednocześnie.

Magdalena Baran