• Podróże małe i duże

          • PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

            Drodzy Rodzice

            Dla waszych dzieci organizatorzy programu "Uczymy dzieci programować" stworzyli zadania związane z podróżowaniem. Skoro w obecnej sytuacji nie mogą dzieci namacalnie poznać czym jest podróż, to chcemy im to umożliwić za pomocą kart pracy i ich wyobraźni. Przy wykonywaniu zadań podróżnika może towarzyszyć im piosenka "Podróże małe i duże".

            Z zaproponowanych aktywności w materiałach do pobrania jako zadania-podroze-male-i-duze-b.pdf wybierzcie te, które spodobają się waszemu dziecku i będą dla niego odpowiednie. Jeśli nie dysponujecie drukarką, to narysujcie wspólnie z dzieckiem podobne plansze, a karty do druku z puzzlami możecie zastąpić pociętą widokówką lub pociętym zdjęciem z gazety. 

            Powodzenia mali podróżnicy !!!

            JB 

          • KONKURS PLASTYCZNY: "FLAGA POLSKI"

          • DRODZY RODZICE I DZIECI!

             

            Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (polskie święto obchodzone między świętami:

            1 maja i 3 maja) zachęcamy wszystkie dzieci,z wszystkich grup wiekowych do udziału w konkursie plastycznym.

            Temat pracy konkursowej: Flaga Polski

            Technika pracy: dowolna (materiały, format i rozmiar pracy według uznania)

            Termin nadsyłania zdjęć z pracami: od 1 maja 2020r do 4 maja 2020.

            Nadsyłane zdjęcia z wykonaną Flagą Polski prosimy podpisać imieniem dziecka, pierwsza litera nazwiska i jaka grupa przedszkolna.                                                                          

            Wszystkie prace zostaną nagrodzone po powrocie do przedszkola.

            Zachęcamy do współpracy Rodziców, aby pomogli swoim pociechom w wykonaniu zadania i wysłaniu zdjęcia na adres e-mail przedszkola.

            Stworzymy wspaniałą galerię, którą umieścimy na naszej stronie internetowej Przedszkola nr 1.

            Zachęcamy Rodziców do miłego spędzenia czasu ze swoimi dziećmi.

            Życzymy udanej zabawy.

            Z ciekawością czekamy na rezultaty owocnej pracy.

                                                                       

                                                                         Pozdrawiamy

            Dyrekcja i  Grono pedagogiczne Przedszkola nr 1

             

          • Kubuś - dba o aktywność

          • KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

            Kochane Dzieciaki

            Czas zadbać o siebie. Każdy zuch dobrze wie, że ruch to zdrowie, a więc dzisiaj dbamy o swoją aktywność ruchową :) Kto jest gibki i szybki jak dzieciaki w piosence "Ruch to zdrowie"? 

            JB

            Waszym zadaniem od Kubusia jest wykonać ćwiczenia z opowiadania "Wycieczka przedszkolaków" i polecenia z kart pracy dbam_o_aktywnosc.docx  Jesteście gotowi do ćwiczeń - to do dzieła :)

            JB

          • Ciekawa alternatywa na poranki edukacyjne

          • Ciekawa alternatywa na rozpoczęcie dnia

            Drogie Dzieci :)

            Poranki potrafią być leniwe. Czasami zaczynamy je od bajki na telewizorze lub gry na tablecie czy na telefonie. Chciałybyśmy zaproponować Wam coś innego: co Wy na to, żeby poranki były freblowskie? :) Pewnie, zastanawiacie się co to takiego. Na pewno znajdziecie tam troszkę zabawy, mnóstwo pomysłów, zagadek i rymowanek. No i najważniejsze- poznacie tajemnicze dary :)

            Zapraszamy do zabawy :)

            http://www.froebel.pl/do-pobrania/freblowskie-poranki-materialy

            DG

          • Światowy Dzień Książki

          •         23 kwietnia swoje wielkie święto mają wszystkie książki na całym świecie. To one - książki, które czytamy - przenoszą nas do innego świata. Dzięki nim dowiadujemy się też wielu nowych rzeczy. Czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu.

                     Z okazji Dnia Książki zapraszamy do obejrzenia filmu o tym, jak powstaje książka oraz do słuchania piosenki "Mała książka - wielki człowiek".

                    I oczywiście zachęcamy do słuchania czytanych Wam drogie Dzieci książek oraz do czytania zarówno Waszych Rodziców, starsze Rodzeństwo, ale także te Dzieci, które już same potrafią czytać.

            KB

             

          • Dzień Ziemi

          • DZIEŃ ZIEMI

            Kochane Dzieci

            Dzisiaj 22 kwietnia 2020 obchodzimy Dzień Ziemi. W tym dniu staramy się pomóc Naszej Planecie, aby dobrze się czuła. Dlatego dzisiaj Drogie Dzieci spróbujcie wykonać ekozadanie dla Ziemi np. posprzątajcie śmieci w swoim pokoju,  segregujcie śmieci, zadbajcie o ogródek, podlejcie roślinki, nakarmcie swojego pupila, oszczędzajcie wodę i prąd. Również możecie skorzystać z propozycji plakatu EKO - ZADANIA (ekozadania.pdf).

            Zróbcie zabawkę stosując zasadę recyklingu. Propozycje zabawek z recyklingu znajdziecie na stronie: https://dzieciakiwdomu.pl/category/zabawy/zabawki-z-recyklingu

            JB

            JB

          • Dzień Ziemi...

          • DZIEŃ ZIEMI - PROPOZCYJE AKTYWNOŚCI 

            DROGIE DZIECI

             

            Dzisiaj 22 kwietnia (w środę) obchodzimy Dzień Ziemi.  Z tej okazji mamy dla Was kilka propozycji zabaw. Oczywiście ubierzcie się na ZIELONO i postarajcie się przez zabawę zrozumieć Naszą Planetę.

            Na początek proponujemy posłuchać czego chce od nas Ziemia w piosence "Nasza Planeta" i wykonać dla Niej laurkę na pocieszenie :) Niech w swoje święto czuje się szczęśliwa.

            JB

            Następnie obejrzycie bajkę "Agatka i las" na stronie internetowej https://vod.tvp.pl/video/agatka,agatka-i-las,46645673. A potem odpowiedzcie na pytania: 

            - O czym była bajka ?

            - Z jakiego materiału zostały wykonane urządzenia do zabawy na placu zabaw?

            - W jaki sposób Agatka sprawiła że las ponownie wyrósł?

            - Czy drzewa rosną szybko czy powoli?

            - Jak należy dbać o lasy i przyrodę?

            Pobawcie się w zabawę ruchową - „Zabawy w lesie”

            Opis zabawy: Dziecko porusza się po pokoju przy akompaniamencie dowolnego instrumentu. Podczas przerwy w grze, naśladuje zabawy w lesie, o których mówi Rodzic np.: rzucamy szyszkami, przedzieramy się przez leśne zarośla, toczymy zwalony pień, piłujemy drzewo, wąchamy kwiatki, sadzimy nasionka, sprzątamy las.

            Spójrzcie na drzewa i nazwijcie wspólnie z rodzicem części drzewa: pień, gałęzie, korona drzewa, listki, korzenie (znajdujące się w ziemi).

            Wczujcie się w rolę drzewa przez zabawę dramową – „My, drzewa”

            Opis zabawy: Rodzic opowiada, co działo się z lasem, drzewami, a dziecko wciela się w role drzew i uzewnętrznia stany emocjonalne w zależności od kolejnych zdarzeń opisywanych przez rodzica.

            Rodzic opowiada: 

            Dawno temu lasy były czyste, pełne ptaków i innych zwierząt. Drzewa były szczęśliwe, wesoło się uśmiechały, słuchając śpiewu ptaków siedzących na ich gałęziach. Mijały lata, powoli zachodziły zmiany – wycinki, bezmyślne niszczenie drzew. Zaczęło to złościć drzewa. A gdy na dodatek pojawiły się śmieci, które ludzie wywozili do lasu – drzewa wystraszyły się, co się z nimi stanie. Czy zginą w tych górach śmieci? Czy uschną? Dzisiaj smutno patrzą na to, co się dzieje. Może dzieci im pomogą?

            Pomożecie?

            Myślę, że TAK :) 

            Dbajcie o Naszą Planetę,

            nie tylko w Dzień Ziemi, ale zawsze ^.^

            JB

          • Kodowanie

          • OBRAZEK W KRATOWNICY

            Kochane Dzieci

            Do zabawy "Obrazek w kratownicy" potrzebujecie planszy - kratownicy 10x10 pól. U góry planszy w poziomie zapiszcie litery alfabetu od A do J, a w pionie od lewej strony - od góry do dołu cyfry od 1 do 10. Przykładowa kratownica na zdjęciu poniżej lub pod linkiem: https://4.bp.blogspot.com/-2vgnTt-_Cmk/WmcgUjvwgXI/AAAAAAAANWw/9NswAw0btcATF2i0A-2ssWXpbJC6ecfnACKgBGAs/s1600/IMG_3133.JPG

            Następnie tworzycie swój obrazek np. kwiatek, autko. Potem obok lub pod planszą wypisujecie współrzędne do stworzenia tego obrazka. Współrzędne w kratownicy to cyfra i litera. Możecie Rodzicowi lub rodzeństwu dać pustą kratownice i  tylko współrzędne do swojego obrazka. Zobaczycie czy uda im się dobrze zrobić obrazek. Czy wygląda tak samo jak wasz obrazek?  A może oni zakodują dla was jakiś obrazek i sprawdzicie swoją umiejętność dekodowania współrzędnych? 

            Współrzędne proszę wypisać według kategorii koloru np. pomarańczowy E2, E6, E7, E8, E9, F9, fioletowy B5, C4, C5, D3, D4, D5, E3, E4, E5, F3, F4, F5, G4, G5, H5.  Możecie spróbować pokolorować pola według tych przykładowych współrzędnych. Powinna wyjść wam parasolka :)

            Powodzenia

            JB

          • Zabawy i ćwiczenia logopedyczne

          • 21.04.2020 r. 

             

            Tekst do ćwiczeń w naśladowaniu odgłosów cz. I.

            Wierszyk ten jest doskonałym materiałem do ćwiczeń słuchowych. Wspólna recytacja z dzieckiem ćwiczy uwagę i pamięć słuchową, rozwija też wyobraźnię dziecka. Recytację wierszyka poprzedzać powinny zabawy w naśladowaniu odgłosów różnych zwierząt, np. w trakcie oglądania książeczek edukacyjnych z obrazkami zwierząt z dziecięcej biblioteczki. Osoba dorosła recytuje wiersz, dziecko włącza się po kilku powtórzeniach, naśladując odgłos, o którym mowa w wierszyku.

            "Zwierzęce gadanie".

            "Co mówi żaba, gdy bocianów tłum? Kum, kum, kum.

            Co mówi kaczka, gdy jest bardzo zła? Kwa, kwa, kwa.

            Co mówi kotek, gdy mleczka by chciał? Miau, miau, miau.

            Co mówi kura, gdy znosi jajko? Ko, ko, ko.

            Co mówi kogut, gdy budzi się w kurniku? Ku, ku, ryku.

            Co mówi koza, gdy jeść jej się chce? Me, me, me

            Co mówi krowa, gdy zabraknie jej tchu? Mu, mu, mu.

            Co mówi wrona, gdy wstaje co dnia? Kra, kra, kra.

            Co mówi piesek, gdy kość zjeść by chciał? Hau, hau, hau.

            Co mówi baran, gdy spać mu się chce? Be, be, be.

            Co mówi ryba, gdy powiedzieć chce?

            Nic! Przecież ryby nie mają głosu!"

            (J. Beszczyński)

            Miłej zabawy:-)

            J. W.

          • Ćwiczenia dla małych rączek

          • Ćwiczenia dla małych rączek

             cz. 3 

            Zamalowywanie dużych płaszczyzn (kartony, arkusze szarego papieru, gazety) i obrazków konturowych farbami, kredą lub węglem. Ruchy mogą być pionowe albo poziome, ale zawsze z zachowaniem kierunku od lewej do prawej i z góry do dołu.

            Labirynty np. narysuj ołówkiem myszce drogę do sera, ale uważaj, żeby nie dotykać linii, ani ustawionych przeszkód

            Zabawa w deszcz - dzieci wolno stukają na przemian palcem wskazującym jednej i drugiej ręki, potem po dwa palce każdej ręki i na końcu wszystkie palce. Rytm należy przyspieszać.

            Rodzina paluszków – dorosły wywołuje, a dziecko odpowiada, kiwając odpowiednimi palcami. Na koniec dziecko porusza całą ręką, kręcąc nią w nadgarstku i kiwając wszystkimi palcami.

            Krzysiu Kciuk, Krzysiu Kciuk! Pokaż się!

            - jestem tu, jestem tu i witam cię!

            Wojtek Wskazujący, Wojtek wskazujący! Pokaż się!

            - Jestem tu, jestem tu i witam cię!

            Witek Wielki, Witek Wielki! Pokaż się !

            - Jestem tu, jestem tu i witam cię!

            Staś Serdeczny, Staś Serdeczny! Pokaż się!

            - Jestem tu, jestem tu i witam cię!

            Marek Mały, Marek Mały! Pokaż się!

            - Jestem tu, jestem tu i witam cię!

            Rodzinko Paluszków, Rodzinko Paluszków! Pokaż się!

            - Jesteśmy tu, jesteśmy tu i witamy cię!

            KB

          • Zabawy i ćwiczenia logopedyczne

          • 20.04.2020 

            Zabawy i ćwiczenia doskonalące funkcje słuchowe (uwaga, pamięć słuchowa, sekwencje słuchowe) cz. IV.

            Dziecięce wyliczanki.

            Dziecko słucha uważnie, zapamiętuje, a następnie powtarza za dorosłym, zachowując podaną kolejność wyrazów.

            😃"Kuba, Buba - gruby brzuch,

            zjadł na obiad talerz kluch,

            sto kotletów, worek soli,

            teraz płacze, bo brzuch boli!"

            😃"Ślimak, ślimak pokaż rogi,

            dam ci sera na pierogi,

            jak nie sera to kapusty,

            od kapusty będziesz tłusty!

            😃"Wujek Franek, ciotka Laura

            zobaczyli dinozaura.

            Jak podnieśli krzyk,

            to dinozaur znikł".

            Miłej zabawy:-) J. W.

          • Konkurs plastyczny WIOSENNE KWIATY

          • Witam kochane Dzieci

            Bardzo za Wami stęskniłyśmy się.

            Wiecie, że narazie nie możemy wspólnie bawić się w przedszkolu, bo dalej wirus wszystkim dokucza.

            Wiemy, że nie możecie też bawić się na placach zabaw, jedynie od dzisiaj możecie iść z Rodzicami na krótki spacer do parku lub do lasu.

            Prosimy Was obserwujcie przyrodę podczas spacerów, a szczególnie wiosenne kwiaty, bo mamy dla Was niespodziankę. 

            Proponujemy Wam udział w konkursie plastycznym "Wiosenne kwiaty".

            Narysujcie, wyklejcie, namalujcie wiosenne kwiaty (liczymy na Waszą inwencję twórczą :) ).

            Rodzice niech zrobią zdjecie Waszej pracy i przyślą na adres przedszkola: p1@oswiata.tychy.pl

            Termin konkursu od 20 kwietnia 2020 r. do dnia 26.04.2020 r.

            Prosimy, aby Rodzice nie podpisywali Waszej pracy z przodu, tylko napisali nam w wiadomości e-mailowej, kto wykonał pracę

            Jury wybierze trzy najciekawsze prace i je nagrodzimy, a wszystkie pozostałe prace uhonorujemy dyplomami i drobnymi upominkami.

            Zapraszamy do wspólnej zabawy

            Pani Beatka i Pani Dyrektor

             

          • J. ANGIELSKI

          • Drogie Dzieci

            Dla Was nowe słówka oraz zadania z języka angielskeigo według waszych grup.

            Dla Jeżyków nauka liczenia od 1 do 10.

            Dla Motylków poznawanie kształtów.

            Dla Biedronek, Misiów i Pszczółek nauka o emocjach.

            POWODZENIA

            AH

          • PROPOZYCJA DLA RODZICÓW I DZIECI

          • Gry i zabawy ruchowe w domu

            Domowe zabawy aktywizujące ciało dziecka to nie tylko odpowiedź na jego naturalną potrzebę ruchu. To także sposób na wzmacnianie więzi rodzinnych oraz okazja, by pogłębiać wiedzę o sobie nawzajem. Nie wiesz jak to zrobić?

            Poznaj zabawy ruchowe, które na pewno zainteresują twoje dziecko.

               Za oknem leje, a dzieci roznosi energia. Co masz ochotę zrobić? Posadzić je przed komputerem i włączyć niezawodną w takich sytuacjach bajkę. Ta metoda sprawdza się, niestety tylko do czasu. W pewnym momencie zaczynasz tracić kontrolę nad procesem wychowawczym dziecka.

            Każda zabawa , nie tylko ruchowa, wpływa na polepszanie więzi między rodzicem a dzieckiem. Oprócz oczywistej korzyści w poprawie formy, wspólna aktywność uczy dziecko, że jest to miła forma spędzenia wolnego czasu, poprawia nastrój, uczy rywalizacji i radzenia sobie  z porażką i wygraną. Zabawa może być świetną okazją do nauki prawidłowych zachowań, a także zaspokaja potrzebę bycia z rodzicem.

            Zabawy ruchowe pomagają w nauce

               Stwarzając dzieciom możliwości intensywnego ruchu, rozwijamy w nich niezwykłe właściwości ciała, ducha i umysłu. Jest to najcenniejszy posag, w jaki możemy je wyposażyć na długą drogę w ich dorosłym, skomplikowanym życiu - twierdził w swym opracowaniu "Ruch a bystrość umysłu i inteligencja" Wacław Gniewkowski, wieloletni badacz wpływu wychowania fizycznego na młodego człowieka.

            Większość zabaw ćwiczy umiejętność koncentracji, koordynację ruchową i wzrokowo-ruchową przydatną przy nauce czytania i pisania. Rozbudzają ciekawość związaną z poznawaniem świata, zatem sprawiają, że dziecko chętniej chłonie wiedzę.

            Poniższe zabawy można wykorzystać w każdym domu, gdyż nie wymagają ani dużej przestrzeni, ani specjalnych rekwizytów. Szczególnie spodobają się dzieciom w wieku przedszkolnym.


            Zabawy tropiące

            Zabawy tropiące, inaczej poszukiwawcze. Jedną z nich jest znana powszechnie zabawa w "ciepło-zimno". Rodzic chowa konkretny przedmiot, dziecko musi go znaleźć wyłącznie dzięki wskazówkom: ciepło, zimno.

            Drugą zabawą, bardziej skomplikowaną są domowe podchody. Rodzic chowa w domu koperty z zadaniami. Dziecko znajduje je i wykonuje poszczególne polecenia np. zrób 10 przysiadów.


            Zabawy ze sznurkiem

            Potrzebny będzie sznurek długości minimum 1,5 m. Możecie sobie wyobrazić, że jest to most, wąż lub cyrkowa lina. Sznurek leży na podłodze, tworzycie z niego dowolny kształt. Zadań może być wiele:

            - spacer po sznurku uważając by z niego nie "spaść"

            - przeskakiwanie przez sznurek raz na jedną, raz na drugą stronę

            - przejście po sznurku "stópkami", tyłem, bokiem


            Zabawy z piłką

            Piłka jest świetnym materiałem do zabawy, gdyż można ją wykorzystywać na różne sposoby, w zależności od wieku dziecka. Dla najmłodszych przedszkolaków wyzwaniem jest zwykłe rzucanie do siebie piłki, starsze dzieci potrzebują już modyfikacji, np.

            - Rzucanie piłki do celu. Wykorzystujemy wszystko to, co jest dostępne w domu: skrzynia, pudło, kosz na śmieci. Im starsze i zręczniejsze dziecko, tym dalej ustawiamy cel rzutu

            - Piłka i kolory. Rzucamy do siebie
            piłkę wymieniając różne kolory. Na hasło "czarny" piłeczki nie wolno złapać. Jeśli jednak uczestnik chwyci piłkę, przegrywa lub wykonuje zadanie np. dziesięć podskoków.


            Zabawa „ludzie do ludzi”

            Zabawa dla minimum dwójki dzieci. Osoba prowadząca włącza dowolną muzykę, w tym czasie dzieci tańczą, podskakują, chodzą na paluszkach (wszystko zależy od kreatywności uczestników). Podczas pauzy prowadzący mówi np.
            plecy do pleców i dzieci muszą się zetknąć daną częścią ciała.

            Przeprawa przez rzekę

            Spodoba się zarówno przedszkolakom, jak i starszym dzieciom. Na podłodze-rzece ustawiamy "kamienie": poduszki, kartki papieru, duże, drewniane klocki itp. Zadaniem jest przeprawa przez rzekę bez dotknięcia stopą "wody".


            Taniec

            Wspólny, swobodny taniec przy muzyce, która najbardziej wam odpowiada, to wspaniała forma ekspresji . Można wprowadzać elementy, które wzbogacą zabawę: paski krepiny, tasiemki, balony. Alternatywą jest "taniec na gazecie". Zabawa najlepiej sprawdza się w dużej grupie, ale można ją wykonywać również we dwoje. Puszczając dowolną muzykę tańczycie na rozłożonej gazecie, nie wolno jednak dotknąć podłogi żadną częścią ciała. Z każdą następną rundą składacie gazetę na pół. Na koniec zliczacie liczbę rund.


            Butelkowy slalom

            Ustawiamy 2-3 butelki w dowolnej konfiguracji. Uczestnik stara się zapamiętać ustawienie butelek, po czym zawiązujemy mu oczy.  Dziecko musi przejść przez tor bez potrącenia przeszkód.

             

            MIŁEJ ZABAWY !

            BJ

          • PRAWIDŁOWA POSTAWA

          • PRAWIDŁOWA POSTAWA CIAŁA

            Kochane Dzieci

            Dzisiaj proponujemy Wam wykonać gimnastykę na prawidłową postawę ciała. W ćwiczeniach będą towarzyszyć Wam zwierzątka :) Ciekawe komu z Was uda się jak najlepiej naśladować ruchy zwierząt. Może ktoś czuje się dobrze w roli bociana, a inny w roli misia czy zajączka?

            Powodzenia 

            JB

          • KONKURS DLA PRZEDSZKOLAKÓW

          • KONKURS DLA PRZEDSZKOLAKÓW

            Zadanie konkursowe brzmi:

            "Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?"  

             

            Jak wziąć udział w konkursie?

            1. Opracować zadanie konkursowe dowolną techniką plastyczną lub literacką.

            2. Własnoręcznie podpisać dzieło.

            3. Wypełnić formularz zgłoszeniowy 
            (dostępny na stronie 
            https://tworzymykrakow.org/sercekapsuly/ )

            4. Zrobić zdjęcie/skan pracy i formularza.

            5. Wysłać pracę i formularz na adres: sercekapsuly@tworzymykrakow.org

            6. Po zakończeniu kwarantanny - oryginał pracy i formularza wysłać pocztą na adres Fundacji TworzyMY Kraków.

             

            Kto może wziąć udział w konkursie?

            Wszyscy! Niezależnie od wieku i umiejętności! W naszej akcji liczy się pomysł na to, jak będzie wyglądał świat w 2120 roku.

            Terminy:

            Na prace czekamy do 30 maja.

             

            Jakie muszą być warunki techniczne prac?

            •    Prace literackie –  dowolna forma literacka, max. 8000 znaków (opowiadanie, nowela, esej, reportaż, wywiad etc.)i/lub

            •    Prace plastyczne – dowolna forma plastyczna nieprzestrzenna, w rozmiarze max. A3 (rysunek, malarstwo, kolaż, komiks, grafika komputerowa, techniki mieszane etc.)

            Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników dzieł literackich i plastycznych, które zostaną zamknięte w  powstającej w Krakowie Kapsule Czasu i stanowić będą  jej "Serce".

             

            Regulamin, formularz zgłoszeniowy i  informację  gotową do publikacji na Państwa stronie internetowej lub dzienniku elektronicznym znajdą Państwo w aktywnych linkach oraz na stronie: www.tworzymykrakow.org/sercekapsuly.

            Zachęcam również do odwiedzenia naszego profilu na Facebook, gdzie znaleźć można obszerną galerię zdjęć prac trzech dotychczasowych edycji akcji "Serce Kapsuły Czasu".

             

            Joanna Kowalik
            Koordynator Akcji Społecznej "Serce Kapsuły Czasu"
            Fundacja TworzyMY Kraków
            + 48 692 422 717

            DG

          • Kubusiowi Przyjaciele Natury

          • Kubusiowi Przyjaciele Natury

            Cześć Dzieciaki!


            Witam Was w kolejnym zadaniu w ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury!

            "Bardzo się cieszę, że jesteście gotowi pomóc Naturze i zostać jej prawdziwymi przyjaciółmi. Dbanie o naturę to bardzo ważna rzecz. Wiecie, że bez niej nie byłoby życia na Ziemi? Serio! Natura to wszystko, co nas otacza, a nie zostało stworzone przez człowieka. Lasy, łąki, rzeki, jeziora, powietrze, gleba, rośliny, zwierzęta oraz inne organizmy, w tym ludzie. Natura nas chroni, karmi i wspiera nasz prawidłowy rozwój. Dlatego tak ważne jest, abyście nauczyli się dbać o przyrodę."

            Z tego powodu mam dla was trzy zadania (do pobrania poniżej):

            dbam_o_rosliny_i_zwierzeta.docx

            Pierwsze zadanie to zagadki o zwierzętach. Jestem ciekawy ile zwierząt uda wam się odgadnąć ^^ Drugie zadanie polega na przekształceniu obrazka tak, aby przedstawiał krajobraz natury. W trzecim zadaniu dorysujcie zwierzęta do leśnego obrazka.

            Powodzenia Drodzy Przyjaciele Natury

            Wasz Kubuś 

            JB

          • RYZYKO DYSLEKSJI

          • Ćwiczenia zmniejszające ryzyko dysleksji

            Drodzy Rodzice

            W obecnych czasach dużo dzieci jest w grupie ryzyka dysleksji. Dlatego proponujemy Państwu zapoznać się z artykułem pt. "Ćwiczenia dla dyslektyków" na stronie internetowej https://parenting.pl/cwiczenia-dla-dyslektykow. Zawiera on propozycje ćwiczeń na usprawnianie: analizatora wzrokowego, słuchowego,  lateralizację, orientację przestrzenną, koordynację wzrokowo - ruchową, zdolności grafomotoryczne,  a także ćwiczenia na czytanie ze zrozumieniem. 

            MB